TheYachtMarket logo QR Code


Mr Martin Rasmussen
New ShipShape A/S
Rungsted Havn 1, Rungsted Kyst, 2960, Denmark
+45 - 45868500 / +45 40 28 66 02
https://www.shipshapebaade.dk/


Erwähnen Sie TheYachtMarket.com, wenn Sie den Verkäufer dieses Boots kontaktieren
Maxum 2900 SE (2008) - NEDSAT
Available
Gebrauchtes Boot | Boots-ID: 2705483
Informationen zum Preis
kr379.000 DKK       (etwa £43.289 GBP)
Allgemeine Angaben
Jahr 2008
Standort Rungsted,
Antrieb

Danske

Maxum 2900 SE (2008) - NEDSAT
NEDSAT

Maxum 2900 SE er en elegant og rummelig sportscruiser, der kombinerer stil med komfort og ydeevne. Med sit skrog i glasfiber og en bredde på 3,05 meter, tilbyder denne båd en stabil og sikker sejloplevelse.

Det rummelige cockpit er ideelt til underholdning, og interiøret byder på alle bekvemmeligheder for en komfortabel weekendtur. Her findes wetbar bestående af grill, vask og køleskab, L-formet siddeområde omkring teakord. Ryglænet agter kan lægges ned så man får en solseng. Der er god plads fortil med dobbelt førersæde samt dobbelt sæde i bagbord til gæster. Badeplatform med stige og bruser.

Nede er der en stor salon med spiseplads, separat kabine fortil med dobbeltseng, Agter en stor dobbeltkøje, Pantry med kogeplade, køleskab og mikroovn, Badeværelse med elektrisk toilet og bruser. Endvidere er båden udstyret med Webasto varme.

Motorerne har fået skiftet manifold og knæ i 2023 og kører fejlfrit og alle systemer er fuldt operationelle.

Se båden kan ses i Rungsted Havn. Kontakt ShipShape Bådsalg for yderligere information.

Weitere Fotos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www.TheYachtMarket.com